Wykonastwo
WYKONAWSTWO
Nasza firma specjalizuje się w projektowaniu i montażu obiektów opartych na konstrukcjach stalowych. Projekty budowlane wymagają wiedzy, niezawodnych i wysokiej jakości rozwiązań, dlatego wdrożyliśmy kompleksowy zakres usług, aby zapewnić pomyślne zakończenie każdego zlecenia. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu gwarantujemy wykonanie konstrukcji stalowych spełniających wszelkie przepisy bezpieczeństwa.
PROJEKTOWANIE
Dokumentacja projektowa jest niezbędną częścią każdego zlecenia. Przywiązujemy ogromną wagę do tego, aby cała dokumentacja projektowa była przygotowywana z najwyższą dbałością o szczegóły. Uwzględniamy indywidualne wymagania inwestora, dbając o poprawność i aktualność wszystkich dokumentów. Nasz zespół ma doświadczenie w przygotowywaniu szczegółowej dokumentacji budowy, projektów, budżetu, kosztorysu, umowy oraz harmonogramu projektowego.
Z naszą pomocą możesz mieć pewność, że Twoje realizacje będą dobrze udokumentowane i zarządzane profesjonalnie od początku do końca.
MONTAŻ KONSTRUKCJI
Jest to proces, który obejmuje wiele etapów w tym przygotowanie elementów do montażu i skręcanie ich ze sobą w celu stworzenia mocnej i stabilnej konstrukcji. Dzięki usłudze precyzyjnego montażu możesz być pewien, że konstrukcja będzie wytrzymała przez wiele lat.
Realizacja obiektów „pod klucz” zapewnia kompleksowe wykonanie całego procesu inwestycyjnego od wstępnego projektu do ostatecznej realizacji. Takie podejście gwarantuje, że wszystkie etapy są dokładnie zaplanowane i wykonane z maksymalną wydajnością aż do oddania do użytku gotowego obiektu.
Budowa obiektu o konstrukcji stalowej musi być wykonana z najwyższą starannością i fachowością. Dzięki swojej wiedzy może zidentyfikować potencjalne zagrożenia, zanim staną się poważnymi problemami. Obecność kierownika na miejscu zapewnia również przestrzeganie wszystkich przepisów i przeprowadzanie prac zgodnie z najlepszymi praktykami budowlanymi.
JAKIE OBIEKTY WYKONUJEMY?
Stal jest mocna, trwała i ekonomiczna, co czyni ją idealnym materiałem do wielu typów konstrukcji. W naszej firmie specjalizujemy się w wykonawstwie szerokiej gamy konstrukcji stalowych projektowanych pod konkretne potrzeby naszych klientów i są to m.in.:
- Hale namiotowe
To obiekty nietrwale związane z podłożem. Stawiając hale namiotowe, nie ma konieczności przygotowywania fundamentów pod konstrukcje namiotowe. Dzięki możliwości szybkiego montażu i demontażu można je w łatwy sposób relokować. Sama konstrukcja hali namiotowej może być wykonana z wysokiej jakości aluminium lub ze stali, którą okrywa się membraną PCV, blachą trapezową lub płytą warstwową. Hale namiotowe znajdują swoje szerokie zastosowanie w wielu branżach i w różnych celach, czy to magazynowych, produkcyjnych, sportowych, wojskowych, imprezowych.
- Hale inwentarskie
W zależności od określonych preferencji, ściany obiektów inwentarskich wznosi się metodą tradycyjną tj. murarską lub przy zastosowaniu lekkiej obudowy z użyciem płyt warstwowych w rdzeniu PUR, PIR lub z wełny mineralnej. Dach wykonuje się z płyty warstwowej w każdym wariancie. W zależności od oczekiwań wewnętrzną powłokę płyty warstwowej można wykonać z użyciem farby termoutwardzalnej odpornej na związki amoniaku lub okładziny z włókna szklanego fiberglass.
W obiektach inwentarskich ważnym aspektem jest dobra wentylacja, dlatego należy bezwzględnie montować wentylatory w ścianach szczytowych, a w obiektach typu obory stosuje się świetliki kalenicowe otwarte, w tych obiektach grubość płyty dachowej nie ma większego znaczenia, stosuje się złoty kompromis pomiędzy maksymalną rozpiętością podpór a kosztem pokrycia dachowego.
- Hale przemysłowe
Hale te zapewniają wystarczającą przestrzeń, która może być wykorzystana na potrzeby np. zakładów produkcyjnych, magazynów czy warsztatów. Ważne jest dostosowanie wielkości hali do rodzaju i skali prowadzonej działalności. Pozwoli to odpowiednio zagospodarować przestrzeń pod kątem: ilości i gabarytów maszyn produkcyjnych, linii roboczych, ciągów komunikacyjnych, obszarów magazynowych, ilości pomieszczeń socjalnych i biurowych używanych przez pracowników. Konieczne jest dostosowanie wielkości skali, aby zapewnić wystarczającą przestrzeń do bezpiecznego wykonywania wszystkich czynności. Obudowę hal przemysłowych przy obecnie obowiązujących przepisach z reguły wykonuje się z płyt warstwowych w rdzeniu PIR oraz wełny mineralnej. Wybór samego rdzenia uzależniony jest od klasy palności budynku przy jednoczesnym zachowaniu wytycznych dotyczących tłumienia akustycznego wyrażonego w dB. Grubość przegrody określona jest na podstawie wymagań termicznych danego obiektu oraz rozpiętości konstrukcji nośnej.